Bozcaada’nın yaz trafik çilesi devam ediyor

Eylül 11, 2012
By

 

Her geçen yaz Ada’nın trafik sorunu biraz daha artıyor. Turizm sezonunun başlaması ile adanın kalabalıklaştığı Temmuz-Ağustos aylarında trafik kaosa dönüşüyor. Resmi ve dini bayramların denk geldiği tarihlerde bu sorun daha da artıyor.

Ada’da yeterli otoparkın olmaması, Ada sokaklarını arabalardan geçilmez bir hale getiriyor. Ada içindeki otoparklara bu yıl bir yenisi daha eklenmesine rağmen otopark sayısı hala yeterli değil. Bu yetersizlik dolayısıyla Ada’nın çok da geniş olmayan caddelerinde, feribot kuyruğu nedeni ile yolların tıkanması ile araçlar ara sokakları kullanmak zorunda kaldılar.

Ada’daki toplu taşımanın düzensiz olması nedeniyle insanlardan arabasız gelmelerini beklemek de mümkün olamıyor. İnsanların Ada dışına çıkmak için araçlarına ihtiyaçları var. Fakat hiç değilse Ada içindeki trafiği daha da artırmamak için mümkün olduğunca Ada içinde araba kullanmamak daha doğru bir davranış olacaktır.

İnsanlar büyük şehirlerin stresinden kaçarken, kaçtıkları sıkıntıları birlikte Ada’ya getiriyorlar.

Tags:

2 Responses to Bozcaada’nın yaz trafik çilesi devam ediyor

 1. Engin Yenal
  Eylül 16, 2012 at 8:47 am

  Bozcaada daki Trafik çilesi konusunda ADA POSTASI nın 2005 te yayınlanan 4 cü sayısının 9 sayfasında kapsamlı bir yazı yazmıştım.
  Bu yazı daha sonra 2010 Ekim 27 de çıkan ADA POSTASI nda aynen yayınlandı.

  Sorunları ve çözüm yollarını irdeleyen bu yazı güncelliğini aynen korumakta..

  Aradan geçen yıllarda Sorunların artmasına karşın STATUS QUO cu anlayışın çözümleri benimsememesi KALICI ÇÖZÜMSÜZLÜK olarak belirginleşiyor.
  ÖNERİM :YAZIMI ADA POSTASININ HER SAYISINDA TÜMÜNÜ BÜYÜK HARFLERLE YAYINLAMANIZ…
  KAMU OYU Olluşturmada belki yardımcı olur…
  Saygılar

  ENGİN YENAL

  • Eylül 16, 2012 at 8:15 pm

   Engin Bey, Eleştirinize katılıyorum, teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


Parse error: syntax error, unexpected ';' in C:\Inetpub\vhosts\adaposta.com\httpdocs\wp-content\themes\magazine-basic\footer.php on line 6