Dünya Engelliler Gününde Dr. Hakan Yılmaz Ev Ziyaretlerine Gitti

Aralık 3, 2013
By
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Bozcaada CHP belediye başkan adayı Dr.Hakan Can Yılmaz Ada’da olan engelli hemşehrilerimizi ziyaret ederek onların sorunlarını dinledi.
Dr. Hakan Can Yılmaz, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Bunun bilinciyle eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan, kültür ve sanata, spor ve kent standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe kadar çok ciddi ve çözüm bekleyen sorunları bulunmaktadır. Bu sorunlar sadece engelli vatandaşlarımızın değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Bu sorunları çözmek için toplumun her kademesinin ortaklaşa çalışması gerekmektedir. Engelli olmak bir kusur değildir. Hepimiz engelli olmak için bir potansiyeliz; bu nedenle toplum olarak engellilere gereken ilgi ve desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız.” dedi.

 

 

Bozcaada’da Yaşayan Memed Ada Balkan İçin Bir Mektup

Dünya Engelliler Günün’de Çanakkale ilkögretim 4.sınıf da okuyan Ugur Ada Mantaş arkadaşı Memed Ada Balkan ya itafen yazdıgı yazıyı bugünün anısına paylaşıyoruz.
“İnsanın saglıklı olması çok önemli. Hele söz konusu çocuk saglıgı ise konu daha da önemli oluyor. Hastalanan ve hastalıgı doktorlar tarafından iyileştirilemeyen çocukların durumu onlar için oldugu kadar bizim içinde önemli. Bu talihsiz olayı tanıdıgım Memed Ada isimli arkadaşım yaşıyor. Çevresinde ki bütün çocuklar koşup oynarken Memed Ada tekerlekli sandalyeye bagımlı yürüyemiyor, konuşamıyor kendi kendine yemegi dahi yiyemiyor. Çaresiz bir hastalıga yakalanmış tedavi görüyor. Bir kaç yıl öncesine kadar saglıklı bir çocuk olan Memed Ada birden bire bu hastalıgın pençesine düşmüş ve ben bu duruma çok üzülüyorum. Umarım Memed Ada nın gördügü tedavi işe yarar ve bir an önce eski saglıgına kavuşur. Saglıklı yaşamak her çocugun en dogal hakkıdır. Çabuk iyileş Memed Ada koşup oynayacagımız kırlar bizleri bekliyor. . ‘’Uğur Ada Mantaş

Tags:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


Parse error: syntax error, unexpected ';' in C:\Inetpub\vhosts\adaposta.com\httpdocs\wp-content\themes\magazine-basic\footer.php on line 6