AKVARYUM BAĞEVLERİ

Kasım 26, 2013
By

Son günlerde yeniden gündeme gelen ve özellikle sosyal medyada çok tartışılan Akvaryum bağ evleri aslında yeni bir konu değil.
Adaposta gazetesi bu konuyu 2009 yılının 45-47. Sayısında ele almıştı. Okuyucularımıza hatırlatmak amacıyla bu yazıyı tekrar yayınlıyoruz.

ÇANAK KOYU TEHDİT ALTINDA (Adaposta 2009/sayı: 45-47)

Akvaryum Bağ Evleri-Bozcaada’da

Akvaryum koyunun batısında bulunan yamaçtan geçen yolda büyük bir tabelada www. akvaryumbagevleri.com adlı proje ile ilgili bir reklam bulunmaktadır. Projenin web sitesine gidildiğinde 37 büyük lüks evin bağ eviymiş gibi pazarlandığını görmek mümkündür. Yine proje web sitesinde ilk sayfadan projenin 1997’de Edirne’ye bağlı Kurul’dan geçiriliş dökümanı bir resim dosyası olarak konmuştur.
YG Construction Planning Şirketi’nin kurucusu olan Yüksel Gürsel (yetkin@yetkingursel.com) kendi sitesinde kendisini şu şekilde tanıtmaktadır: ‘’Firmamızın kurucusu Yetkin Gürsel, İstanbul Teknik Üniversitesi kökenli (1996) yüksek mühendistir. Mesleğini, insanın yaşam çevresini nitelikli kılmaya adamıştır. Bir doğa aşığıdır ve bu tutkusu hem firmamızın çevre ve kalite politikasının belirlenmesinde hem de bugüne kadar İstanbul ve Göcek’te yapımını gerçekleştirdiğimiz yüzlerce villa ve apartmanın üretimine doğrudan yansımıştır.’’…….
Yine aynı sitede proje hakkında şöyle devam edilmiştir: ‘’Yapmış olduklarımıza ilave bir heyecan ve yeni bir mekan olarak Bozcaada Akvaryum Bağ Evleri inşaatı da 2009 yılında start alacaktır. Akvaryum Bağ Evleri, küresel ısınma ortamı koşullarına alternatif doğal bir yaşam sitesi olacaktır.’’
YG Construction şirketinin sitesinde sıraladığı diğer projeler ise doğaya olan hassasiyet konusunda ciddi soru işaretlerine neden olmaktadır. Bu projeler şirketin kendi beyan doğrultusunda:
Yeniköy Poyraz, Tarabya Ormancılar, Kalender Poyraz ve Ulus Poyraz siteleri, Ortaköy’de Mediko-1, Mediko-2 ve Arkheon siteleri, Fethiye Göcek’te Kalimche Villaları, yine Göcek’te Citrus, Pine ve Berry evleri, Zekeriyaköy Flora Evleri, Rumelifeneri’nde önü deniz yanı orman ve ortasından dere geçen arazide İstanbul Evleri’dir.
Bu projenin onayı 1997 yılında alınmış!……………….

Tags: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


Parse error: syntax error, unexpected ';' in C:\Inetpub\vhosts\adaposta.com\httpdocs\wp-content\themes\magazine-basic\footer.php on line 6