Ada’nın İlk Kadın Kahvesi

Kasım 27, 2013
By

Bozcaada’da ilk kadın kahvesi açıldı. Yıllardır Ada’da kadınlara yönelik bir kahve açılması için talep vardı. Şimdi Arzu Aral yaz aylarında hediyelik eşya dükkanı olarak işlettiği “Dantela”yı Ada’lı kadınların hizmetine açtı. Yaz ayları hariç “Dantela’nın Kadınları”nda örgü, patchwork, keçe, gibi workshoplar yapılacak.
Film gösterimleri, küçük çocuklar için keçe workshop gibi faaliyetler şimdiden planlandı. Arzu hanım kendisine ait, el sanatlarına ilişkin kitapları da konuklarıyla paylaşıyor. Mekanın içi yaptığı elişleri ile donatıldı. Yıllar önce Aral Tatil Çiftliği’nde gördüğümüz dekorasyon zevkini bu sefer Dantela’nın Kadınları’na da taşıdığı tarzı sıcak bir ortam yarattı.
“Kışın kahve fikri çok huzurlu geliyor” diyen ve kadınlara yönelik aktiviteler yapmayı her zaman düşünen Arzu Aral evinde atölye açmak yerine, mekanını diğer kadınlar ile paylaşmak istedi. Arzu Hanım ”burayı sadece açtım, her şeyi yapabiliriz, burası hep sizin.” dedi.
Ada’mızda erkek kahvesi sayısı azalmışken ilk kadın kahvesi yeni bir döneme işaret ediyor..

Tags:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


Parse error: syntax error, unexpected ';' in C:\Inetpub\vhosts\adaposta.com\httpdocs\wp-content\themes\magazine-basic\footer.php on line 6